Ankara Genç İş Adamları Derneği (ANGİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Serhan Yıldız, Türkiye’nin çeşitli yerlerinde çıkan ve tüm ülkeyi yasa boğan yangın felaketi üzerine bir açıklama yaptı. Yangın olan şehirlerdeki GİAD temsilcileri, yetkililer ve iş insanları ile irtibat halinde olduklarını söyleyen Yıldız, “Bu tür toplumsal durumlara duyarlı olan ve her zaman sivil toplum kuruluşu bilinciyle hareket eden ANGİAD, bundan sonra da 1000’e yakın üyesinden almış olduğu çoğulculuk bilinciyle elinden geleni yapmaya muktedirdir” dedi.

Başkanımız Serhan Yıldız’ın açıklaması şöyle:

“AFET BÖLGELERİNDEKİ YETKİLİLER VE GİAD TEMSİLCİLERİYLE İLETİŞİME GEÇTİK”

“YARDIM İÇİN TEYAKKUZDA BEKLİYORUZ”

Değerli Basın Mensupları;

Antalya’nın Manavgat ilçesinde 28 Temmuz’da başlayıp ardından en az 30 farklı ilde çıkan ve günlerce süren yangınlarda binlerce doğa canlısı telef olurken, orman ve tarım arazileri ile bölgedeki sera alanları küle döndü. Her birimiz yangın yerlerinden gelecek olumlu bir haber beklerken; aksine farklı noktalardan gelen yeni yangın haberleri hepimizi derinden yaralıyor.

ANGİAD olarak; birlik ve dayanışmanın son derece önemli olduğu böylesi günlerde felaketin ilk gününden itibaren yangın olan şehirlerdeki GİAD (Genç İş Adamları Derneği) temsilcileri, yetkililer ve iş insanları ile irtibat halindeyiz. Kendilerinden aldığımız geri bildirimler doğrultusunda şu an yapılan yardımların bölgede yeterli seviyede olduğu ancak asıl olanın yangının net bilançosunun açıklanmasıyla birlikte yapılacak yardımların amacına daha uygun olacağı sonucuna vardık. İnsanı, doğa canlısını, doğayı ilgilendiren her türlü toplumsal konuda dünden bugüne elini her zaman taşın altına koyan, bu yönde gelenekleri olan ve bu gelenekleri gelecek nesillere aktarma gayretinde olan ANGİAD, bu felakette de yine yaraları sarmak için var gücüyle tüm imkanlarını seferber edecektir.

Bu vatan hepimizin, her karış toprağı için ne gerekiyorsa yapmaya hazırız. Umuyoruz ki bu yangınlar sönecek, yine birlikte yaralarımızı saracak, acılarımızı dindireceğiz.

Bu süreçte ciğerlerimizin yandığı alanlarda yangınları söndürmek için canı pahasına üstün çaba sarfeden sivil ve kamu görevlisi  tüm kahramanlarımızdan hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet diliyor; yakınlarına sabır, yaralılara ve tüm halkımıza ise geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz. Ciğerlerimizin yanmasının bir an önce sona ermesini temenni ediyor ve bölgeden gelecek iyi haberlerle yaralarınızı, yaralarımızı birlikte saracağımızın sözünü veriyoruz.

Bu tür toplumsal durumlara duyarlı olan ve her zaman sivil toplum kuruluşu bilinciyle hareket eden ANGİAD, bundan sonra da 1000’e yakın üyesinden almış olduğu çoğulculuk bilinciyle elinden geleni yapmaya muktedirdir.

Basına ve kamuoyuna saygıyla duyurulur.