Ankara Sanayi Odası Başkanı Nurettin Özdebir ve Ankara Genç İş Adamları Derneği Başkanı Serhan Yıldız, ortak bir yönetim kurulu toplantısı düzenledi. Toplantının ortak gündem maddesi olarak her iki başkan da ortak akıl ışığında sanayi ve imalat sektöründe çalışanlara aşı çağrısında bulundu.

ANGİAD dernek merkezinde gerçekleştirilen toplantının gündem maddeleri; sanayii kuruluşlarında çalışan personellerin aşıya teşvik edilmesi ve PCR testi zorunluluğu, artan girdi maliyetlerinin üretici enflasyonu üzerindeki etkileri ve bundan dolayı ÜFE ile TÜFE arasındaki makasın açılmasından dolayı üretici üzerindeki oluşturduğu baskı ve sanayide ‘ara eleman’ eksikliği konusu oldu.

Başkan Yıldız, “Asla zorlama ve baskı unsuru kullanmadan bu işin geleceğimiz, çocuklarımızın geleceği, hatta ülkemizin geleceği olduğu vurgusunu mantıklı bir şekilde anlatarak bütün çalışanlarımızı ve iş dünyasındaki paydaşlarımızı aşı olmaya davet ediyoruz” derken ASO Başkanı Nurettin Özdemir de “Bizler işveren olarak çalışan insanların sağlığını korumak mecburiyetindeyiz. Aşı olmakla ilgili diğer çalışanların huzurunun korunmasıyla ilgili iş yerlerinde haftada bir yere sürüntü testi yaptırılması, negatif olduğunu belgelendirmesi var. PCR testi yaptırmadığı zaman işveren için ‘bana mobbing yapıyor’ diye şikayet edenler var. Toplumun sağlığı kadar iş yeri sağlığı ve huzuru da önemli. Adamı işe almıyorsunuz, ‘ücretsiz izne gönderelim’ dediğinizde ‘bana mobbing yapıyorsunuz’ diye şikayetler geliyor. Aşıdan endişe duyan insanların bir an evvel kararlarını verip aşılarını olacağını ümit ediyorum” diye konuştu. Toplantının ardından ANGİAD Başkanı Yıldız, ASO Başkanı Özdebir’e günün anısına ithafen plaket takdim ederken ASO Başkanı Nurettin Özdebir de Serhan Yıldız’a plaket sundu.