Başkanımız Ertuğrul Onat, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nün 7. yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. 15 Temmuz 2016 gecesi yaşanan hain darbe girişimini, Türkiye Cumhuriyeti tarihinin en büyük ihaneti olarak niteleyen Başkan Onat, “Hain darbe kalkışmasını yaşadığımız gün milletimiz büyük bir kahramanlık destanı yazdı” dedi.

Başkanımızın mesajı şöyle:

“15 Temmuz 2016 gecesi demokrasimizi, bağımsızlığımızı ve anayasal düzeni hedef alarak FETÖ/PDY terör örgütü tarafından gerçekleştirilen alçak darbe teşebbüsünün milli irade tarafından eşine az rastlanan bir kahramanlık destanıyla bertaraf edilmesinin 7. yılına girmiş bulunmaktayız.

Ebediyete kadar hür ve bağımsız yaşamaya yemin etmiş aziz milletimiz 15 Temmuz 2016 günü, hain darbe kalkışmasında büyük bir destan yazıp adeta canını ortaya koyarak tüm dünyaya vatan sevgisinin ne demek olduğunu göstermiştir. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın sokağa çıkıp vatanı savunma çağrısını dikkate alan milletimiz o gece bir demokrasi ve vatan savunması destanı yazarak 251 şehit vermiş, 2 bin 194 vatandaşımız gazi olmuştur.

O gece ölüme meydan okuyarak meydanları dolduran milletimiz şüphesiz ki adını altın harflerle tarihe yazdırmıştır. Millet olarak ‘mevzubahis vatansa gerisi teferruattır’ anlayışıyla büyük millet olmanın şuurunu, yedi düvele en güzel şekilde gösterdik. Bu duygu ve düşüncelerle tüm vatandaşlarımızın 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Gününü kutluyor, tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Allah bir daha böyle kara bir günü vatanımıza, milletimize yaşatmasın, birliğimizi bozmasın.”