Ankara Genç İş Adamları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Serhan Yıldız, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı. Başkan Yıldız, “Kurtuluş Savaşı, Milletimizin var olma savaşı; Cumhuriyet ise, yeniden dirilişin simgesidir” dedi. Başkan Serhan Yıldız’ın mesajı şöyle:

“Cumhuriyet Bayramı, dünyada eşine az rastlanan bir inanç ve azmin sonucu, bu toprakların bölünemeyeceğinin tarihi bir ispatıdır. Kurtuluş Savaşı, Milletimizin var olma savaşı; Cumhuriyet ise, yeniden dirilişin simgesidir. Tüm imkansızlıklara rağmen verilen kurtuluş mücadelesinin en değerli eseri, Türkiye Cumhuriyeti’dir. Bundan önce olduğu gibi bundan sonra da O’nu koruyacak ve yaşatacak olan yine aziz milletimizdir.

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘en büyük eserimdir’ dediği Cumhuriyetimiz bizim de en değerli hazinemizdir. Cumhuriyeti’nin bugünlere kolay gelmediğini, atalarımızın bizlere emanet ettikleri bu topraklar uğruna yüz binlerce şehit verildiğini ve bir o kadar da gazimizin bulunduğunu unutmamalıyız. Türkiye’nin aydınlık bir geleceğe adım adım yürüdüğü bir dönemde, birlik olarak, milletimiz için bu toprakları vatan kılan değerlere sonuna kadar sahip çıkarak yolumuza devam edeceğiz.

Bu duygularla Cumhuriyeti bizlere armağan eden başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere tüm kahramanlarımızı saygı, şükran ve rahmetle anıyorum. Cumhuriyetimizin 97. yılı tüm kutlu olsun!”