Ankara Genç İş Adamları Derneği (ANGİAD) Başkanı Serhan Yıldız, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ile Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin 100’üncü kuruluş yıl dönümü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı. Milli irademizin temsil makamı olan Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin 23 Nisan 1920 yılında açılarak ulusal egemenliğin kayıtsız şartsız milletin olduğunun tüm dünyaya duyurulduğunu ifade eden Başkan Yıldız, “Gazi Mustafa Kemal Atatürk, bu anlamlı günü ise çocuklara armağan etmiştir. Cumhuriyetimizin kurucusu ve 23 Nisan gününü çocuklara bayram olarak bırakan Ulu Önder Atatürk’e şükranlarımızı sunarak, Türkiye Büyük Millet Meclisinin 100’üncü kuruluş yıl dönümü ile Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyorum” dedi.

ANGİAD Başkanı Serhan Yıldız şöyle devam etti:

“23 Nisan 1920, vatanın dört bir tarafının işgal edildiği, milletin yok olmanın eşiğine geldiği hayati bir dönemde, Türk milletinin yeniden dirilişinin, azim ve kararlılıkla egemenliğini eline aldığı; işgal ve tutsaklık zincirlerini kırdığı, kendi tarihini kendisinin yazmaya başladığı gündür. Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk, bu anlamlı günün önemini, ’23 Nisan Türkiye milli tarihinin başlangıcı ve yeni bir dönüm noktasıdır. Bütün bir cihan-ı husumete karşı kıyam eden Türkiye halkının, Türkiye Büyük Millet Meclisini vücuda getirmek hususunda gösterdiği harikayı ifade eder’ vecizesiyle vurgular.”

Çocuklarımıza daha güzel ve daha yaşanabilir dünya bırakmanın herkesin ortak sorumluluğu olduğunu hatırlatan ANGİAD Başkanı Yıldız, “Çünkü yavrularımız insanlığın ortak umudu, geleceğimizin en önemli hazinesidir. Bu vesileyle milletimizin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyor; Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü, İstiklal Savaşımızın bütün kahramanlarını, Birinci Meclis üyelerini saygı, minnet ve şükranla anıyorum” dedi.