Derneğimiz ve Ankara İl Tarım ve Orman Müdürlüğü arasında gerçekleşen ve kadın üreticilere katkı sağlayacak proje kapsamında Ayaş ve Beypazarı’ndaki Kadın Kooperatifleri’ni ziyaret ettik.

Hem Ankara’da üretim yapan kadın kooperatiflerimize katkı sağlayacak hem de onlardan temin ettiğimiz ürünleri deprem bölgesindeki ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza ulaştıracağımız projenin ilk etabında Ayaş ve Beypazarı’ndaki Kadın Kooperatifleri’ni ziyaret ettik. Cumhuriyetimizin 100. yılına ithaf ettiğimiz projeye Başkanımız Ertuğrul Onat, Yönetim Kurulu Üyelerimiz ile projeye destek veren kadın üyelerimiz katıldı.

İlk olarak Ayaş Tarım Kalkınma Kooperatifi’ni ziyaret eden Üyelerimiz, burda Türkiye’nin en genç kadın Kadın Kooperatif Başkanı Türkan Yörük’ün sahibi olduğu tesisi gezerek keçi sütünden yapılan peynir hakkında bilgi aldılar. Daha sonra Zehra Varol’un Yönetim Kurulu Başkanı olduğu Ayaş Akkaya Tarımsal Kalkınma Kooperatifi’ni ziyaret eden Üyelerimiz, burada da salça fabrikasını gezme imkanı buldu. Son olarak Beypazarı’ndaki Kınalı Eller Lezzet Atölyesi Tarımsal Kalkınma Kooperatifi’ni ziyaret eden ANGİAD Üyeleri, Serpil Deniz ve Nesrin Dinçkan kardeşler tarafından kurulan kooperatifi gezdi. Tarhana döküp erişte kesen Üyelerimiz, ziyaret ettikleri yerlerde üretilen ürünlerden de satın alarak kadın üreticilere destek olmayı ihmal etmedi.