Ankara Genç İş Adamları Derneği’nin, 15. Olağan Genel Kurulu gerçekleştirildi. Başkanlığı, Ertuğrul Onat kazandı.

ANGİAD’ın ATO Meclis Salonu’nda gerçekleşen Olağan Genel Kurulu’na önceki dönem başkanları, dernek üyeleri ve eşleri katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan Genel Kurul’un açılış konuşmasını ANGİAD 14. Dönem Yönetim Kurulu Başkanı Serhan Yıldız yaptı. Başkan Yıldız, “Sizlerin şahsıma göstermiş olduğu güven ile başlayıp, teveccühü ile geldiğim; benim için çok anlamlı bu görevde ve her mecrada verdiğiniz sürekli ve karşılıksız destek için sizlere çok ama çok teşekkür ederim” diye konuştu.

Başkan Adayları Ertuğrul Onat ve Murat Güneş’in konuşmalarının ardından Üyeler oy verme işlemini gerçekleştirdi. Zarfların açılmasının ardından da Ertuğrul Onat, ANGİAD’ın 15. Başkanı oldu. Onat, rakibi Murat Güneş ve Güneş’in seçim ekibiyle sahneye çıkarak birlik ve beraberlik mesajı verdi.

Divan Başkanlığı’nı, Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Yunus Demirci’nin yaptığı Genel Kurul’un Divan Üyeliklerini ise 2. Dönem Başkanı Hakan Karalar ile YİK Başkan Yardımcısı Fettah Doğan ve YİK Üyesi Hasan Üstün yaptı.

Öte yandan, Genel Kurul’da yapılan tüzük değişikliğiyle Ankara Genç İş Adamları Derneği’nin adı, Ankara Genç İş İnsanları Derneği olarak değiştirildi.