Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Sayın Murat Kurum’un teşrifleriyle düzenlenen “Sanayide Yeşil Dönüşüm ve Sürdürülebilir Kalkınma Zirvesi” yoğun bir katılımla Bilkent Otel’de gerçekleşti. Zirveye; AK Parti Ankara Milletvekili Arife Polat Düzgün, MHP Ankara Milletvekili Erkan Haberal, MHP Afyon Milletvekili Mehmet Taytak, Ankara Valisi Vasip Şahin, Ankara Ticaret Odası Başkanı Gürsel Baran, Ankara Sanayi Odası Başkanı Seyit Ardıç, Yüksek İstişare Kurulu Başkanımız Hakan Karalar, ANGİAD Üyerimiz ile çeşitli STK temsicileri ile sektör çalışanları katıldı.

Başkanımız Ertuğrul Onat’ın açılış konuşmalarıyla başlayan Zirvede; ATO Başkanı Gürsel Baran, ASO Başkanı Seyit Ardıç ile Ankara Valisi Vasip Şahin birer konuşma gerçekleştirdi. Son olarak kürsüye gelen Bakan Murat Kurum, Zirve’de ele alınacak tüm konuların Türkiye’nin yeşil kalkınmasına ve 2053 hedefine hizmet etmesi temennisinde bulundu.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum’un konuşmasının ardından Zirve’nin sponsorları; Baştaş Çimento, Bilintur A.Ş. ve Onat Alçı yöneticilerine günün anısına teşekkür plaketi takdim edildi. Protokolün ve ANGİAD Yönetim Kurulu Üyelerinin hatıra fotoğrafı çekiminin ardından Kanal D Ana Haber Sunucusu Deniz Bayramoğlu ve Bloomberg HT Genel Müdürü Ali Can Türkoğlu’nun moderatörlüğünde gerçekleşen iki ayrı panele geçildi.

Konuşmacılara günün anısına verilen plaketlerin ardından Sanayide Yeşil Dönüşüm ve Sürdürülebilir Kalkınma Zirvesi sona erdi.

Bakan Murat Kurum Zirve’den ayrılmadan önce; Ankara Valisi Vasip Şahin ile birlikte Ankara’daki STK temsilcilerinden Ankara’nın sorunlarını dinledi.