Ankara Genç İş Adamları Derneği Başkanı Serhan Yıldız, Ramazan Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Bayramların manevi duyguların yükseldiği, kırgınlıkların, küslüklerin geride bırakıldığı özel günler olduğunu hatırlatan Başkan Yıldız, “Bayramları anlamlı kılan yardımlaşma ve gönül gönüle olma duygusudur. Sevgiyi ve paylaşmayı ne kadar çoğaltabilirsek yaşadığımız dünya o kadar güzelleşecek, huzur dolu olacaktır” dedi.

ANGİAD Başkanı Serhan Yıldız’ın mesajı şöyle:

“Korona virüs salgını nedeniyle geçen yıl olduğu gibi bu yıl da Ramazan Bayramı’nı buruk karşılıyoruz. Bizim kültürümüzde Ramazan Bayramı’nı tüm sevdiklerimizle birlikte geçirmek yer alıyor ancak pandemi süreci geleneksel kutlama alışkanlıklarımıza bu yıl da her zamankinden daha fazla dikkat etmemiz gerektiğini gösteriyor. Bu bayram belki sevdiklerimizi, akrabalarımızı komşularımızı ziyaret edemeyeceğiz, büyüklerimizin ellerini öpemeyeceğiz, küçüklerimize sarılamayacağız ama biliyoruz ki bugünler de geçecek. Uzun bir tam kapanma sürecinin ardından bu zor dönemin geride kalmasını temenni ediyorum.

İsrail devletinin de son günlerde Filistin’de yaptığı zulümler, Müslümanların ilk kıblesi Mescid-i Aksa’ya olan saldırıları bayram sevincimizi gölgede bırakmıştır. Kudüs’te Müslümanlara yönelik yapılan zulmü kınıyor ve bu zulmün bir an önce sona ermesini diliyoruz.

Bu duygu ve düşüncelerle bütün insanların kalplerine sevgiyi, kardeşliği ve güzellikleri doldurduğu bayram sevinçlerinin kalıcı olması dileğiyle, herkesin Ramazan Bayramı’nı kutluyorum.”