Başkanımız Ertuğrul Onat, Cumhuriyetimizin 100. Yılı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı.

Başkanımızın mesajı şöyle:

Değerli ANGİAD Üyeleri;

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘kimsesizlerin kimsesi’ olarak nitelendirdiği Cumhuriyetimiz hak, hukuk, adalet ve özgürlüğü temel alan bir ruhla kurulmuştur. Bu ruhun temelinde ise ulusal Kurtuluş Savaşımız bulunmaktadır.

Bundan tam 100. Yıl önce Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün eşsiz iradesi ve öncülüğüyle tüm zorluklara rağmen Kurtuluş Savaşı’nı başarıyla tamamlamış ve Cumhuriyeti kurmuş olan ülkemiz; bundan sonrasında da büyük ve kalıcı hedeflerine ulaşmayı sürdürecektir.

Türkiye’nin her yerinde büyük bir gurur ve coşkuyla kutlayacağımız Cumhuriyetimizin 100. Yılı, hiç şüphesiz tarihimizde çok önemli bir mihenk taşı olarak yerini alacaktır. Bu anlamlı güne yaklaşırken; bizler de kendimizi Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün mirasını korumaya adayarak aydınlık bir gelecek için çalışmaya ve üretmeye devam edeceğiz.

Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılına yeni bir şevkle, yeni bir dinamizmle, yeni bir heyecanla başlamayı umut ediyor; her birinizin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını kutluyorum.

Yaşasın Cumhuriyet!