Ankara Genç İş İnsanları Derneği Başkanı Ertuğrul ONAT, Ankara Sanayi Odası ve Agrega Üreticileri Birliği’nin ortaklaşa düzenlediği “Madencilik Sektörü İstişare Toplantısı”na katıldı. Organizasyonda madencilik sektöründeki güncel gelişmeler ve sektörel sorunlar ayrıntılı çözüm önerileriyle konuşuldu.

Açılış konuşmalarını; Ankara Sanayi Odası Başkanı Nurettin ÖZDEBİR ve Agrega Üreticileri Birliği Başkanı Şevket KORUÇ’un yaptığı toplantıya; Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Şeref KALAYCI, Türkiye Hazır Beton Birliği Başkanı Yavuz IŞIK ile çok sayıda sektör temsilcisi katıldı.

Maden Mevzuatı’nın konuşulduğu birinci oturumun, oturum başkanlığını TOBB Türkiye Madencilik Meclisi Başkanı Halil İbrahim KIRŞAN yaparken; MTA Genel Müdür Yardımcısı Abdulkerim AYDINDAĞ, MAPEG Genel Müdür Yardımcısı Bayram ARI ve MAPEG Agrega Daire Başkanı Serkan GÖKMEN panelist olarak yer aldı.

Maden ve Orman İlişkisi’nin konuşulduğu ikinci oturumda ise İMİB Yönetim Kurulu Başkanı Rüstem ÇETİNKAYA oturum başkanı olurken; Orman Genel Müdür Yardımcısı Kenan AKDUMAN ve OGM İzin İrtifak Daire Başkanı Ahmet KÖLE de konuşmacı oldu.

Oğuz GÜNER’in oturum başkanlığını üstlendiği ve Maden ve Çevre İlişkisi’nin konuşulduğu üçüncü oturumda ise ÇED Genel Müdürü Mehrali ECER ve Endüstriyel Yatırımlar ÇED Daire Başkanı Kenan OCAK konuşmacı olarak yer aldı.